STUUDIUM

Abja lasteaia e-õppe keskkond asub nüüd Stuudiumis

Ligipääsu leiate siit: https://abjalasteaed.ope.ee

Uued kasutajad saavad alustada siit https://abjalasteaed.ope.ee/abi/info/kasutajakonto/uued-kasutajad

Stuudiumi abitekstid asuvad lehel https://abjalasteaed.ope.ee/abi/

Stuudium on õppeinfo vahetamise keskkond kodu ja lasteaia vahel, mis hõlmab hõlmab päevikut, õppematerjale, suhtlusmoodulit ja kõike muud infot, mis hariduseluks vajalik. Stuudiumi keskkonna kasutamine on väga lihtne ning kõik vajalikud juhendid leiab juba kohapealt.

Kui soovid sisenemiseks kasutada ID-kaardi või Smart ID asemel parooli, siis saad selle tellida oma e-posti aadressile: https://abjalasteaed.ope.ee/auth/forgot

Lapsevanemad

Lapsevanema kontole sisselogimise protsess sõltub sellest, mis andmed lasteaed Stuudiumisse juba kandnud on. Kõige lihtsam on toimetada nii:

  • klõpsa sisselogimislehel oleval kollasel lingil “Esita andmed ja taotle kontot”.

Kui administraator sinu taotluse üle vaatab ja heaks kiidab, saad meiliaadressile info sisse logimise kohta. Kui oled lasteaialt saanud info, et lapsevanemate andmed on juba Stuudiumisse sisestatud (ja sisaldavad ka meiliaadressi), saad sisse logida nii:

  • klõpsa sisselogimislehel kollasel lingil “saada mulle ligipääsuandmed”
  • sisesta oma nimi

Stuudiumis olevale meiliaadressile saadetakse link, millega saab sisse logida ja endale salasõna määrata. Kui profiilis (õiget) meiliaadressi ei ole, on sisse logimiseks sellised variandid:

  • kui lasteaed on sisestanud lapsevanemate isikukoodid, saab sisse logida ID-kaardiga (ja seejärel endale sobiva salasõna määrata ja muid profiili andmeid täiendada)
  • kui profiilis pole isikukoodi, siis palu oma meiliaadress ja/või isikukood lisada lasteaia administraatoril/õpetajal
  • või klõpsa sisselogimislehel oleval kollasel lingil “Esita andmed ja taotle kontot” ning kui administraator on taotluse üle vaadanud ja heaks kiitnud, saad meiliaadressile info sisse logimise kohta.

Õpilased

Kõikidel õpilastel on olemas “konto” sõltumata sellest, kas nad on Stuudiumisse ise sisse loginud või mitte.

Kui õpilase profiilis on kirjas meiliaadress, saab sisse logida nii:

  • õpilane klõpsab sisselogimislehel kollasel lingil “saada mulle ligipääsuandmed”
  • õpilane sisestab oma nime või isikukoodi
  • meiliaadressile saadetakse link, millega õpilane saab sisse logida ja endale salasõna määrata.

Kui õpilase profiilis meiliaadressi pole, saab selle lisada õpilase lapsevanem minnes õpilase profiili (selle leiab vanem enda profiili juurest), klõpsates “Muuda profiili”, ja vajalikud väljad täites.

Meiliaadressi saab õpilasele lisada ka õpetaja. Õpilase profiili jõuab õpetaja rühma nimekirja kaudu.

NB! Kui õpilasel meilipostkasti pole, saab talle ka lihtsalt salasõna määrata (seda saavad samuti teha nii lapsevanem kui õpetaja). Pärast sisselogimist saab õpilane salasõna endale meelepäraseks muuta.